Serial
Name
Honors
Country
Digital Section
Total Digital Images
Payment
1 SANTANU SAHA India 0 0
2 MD MUNTAZIR SELF LEARNING India 0 0
3 MOUSUMI NASKAR BHATTACHARYYA India 1 4
4 SUMIT BOSE India 0 0
5 MANAS CHAKRABORTY India 0 0
6 UDIT MUKHERJEE India 0 0
7 KUNTAL MUKHOPADHYAY India 0 0
8 AKASH PAUL India 0 0
9 MITALI DEB AFIP India 4 16
10 SOURAV MUKHERJEE India 3 12
11 ABHISHEK DAS India 0 0
12 SOUMYAJIT PAL India 0 0
13 PRABHAKAR GUJJARAPPA YPS India 2 8
14 PREETI VERMA India 0 0
15 RAHUL CHOUDHURY India 0 0
16 ANIRBAN GHOSH India 1 2
17 ATANU DAS AFIP India 0 0
18 SAGAR CHATTORAJ India 0 0
19 ABHIJIT BOSE India 0 0
20 PRATEEK AGARWAL India 4 16
21 PINAK PAUL India 3 12
22 HARDIK GHOSH India 0 0
23 HIRAK BHATTACHARJEE India 4 16
24 XRYSA MARKETAKI AFIAP, GPU APHRODITE, GPU CR2, EHPS/B Greece 4 16
25 MALCOLM JENKIN EFIAP/D2 GMPSA/S England 4 16
26 BARBARA JENKIN ARPS EFIAP/D1 GMPSA/S England 4 16
27 BHARRAT .K. MOHAN India 0 0
28 MICHAEL DUKE QPSA AFIAP England 4 16
29 ASHOK VISWANATHAN FFIP, EFIAP India 4 16
30 DILIP PATEL United States 4 16
31 EMINE ÇETIN SILLE SANAT SARAYı Turkey 0 0
32 DIMITRIS TOUSSIMIS EFIAP, EHPS/G, ESHPS, PSA**** Greece 4 16
33 IMRE KISS EFIAP/G Hungary 4 16
34 GOTTFRIED CATANIA AFIAP GPU CR3 C*MOL Malta 4 16
35 NYONIKA RAWAL India 0 0
36 PRAMATHESH SAHA SELF India 0 0
37 CANAN YASAR EFIAP Turkey 0 0
38 RAJESH KUMAR SINGH India 0 0
39 ASIT KUMAR GHATAK India 0 0
40 PANKAJ KUMAR AGRAWAL India 0 0
41 DENIS ZAKALYAPIN Russia 0 0
42 S R HOSSAIN India 4 16
43 KALYAN PARIHARI India 0 0
44 CHEN-SHIN LEE PPSA Taiwan 4 16
45 LE CHAU DAO E.FIAP/G Vietnam 4 16
46 BISWANATH SINHA India 4 16
47 BHARATH RAJ POOJARY India 0 0
48 SUBHADEEP DATTA India 4 16
49 SUBHO SAHA AFIP, QPSA, GPU VIP1, GPU CR2, HIUP, CMOL, RISF1 India 0 0
50 TREVOR WOODS EFIAP APAGB England 4 16
51 SNEHASHIS GHOSH NO India 0 0
52 SHUVAM SADHUKHAN NIL India 0 0
53 YUK FUNG GARIUS HUNG PPSA Hong Kong 0 0
54 ANANTA GHOSH India 0 0
55 LIEM DO HIEU EFIAP Vietnam 4 16
56 SUBASH BAHADUR India 0 0
57 MANASI ROY EPSA, AFIAP, EFIP, CMOL India 0 0
58 SOMRAJ THAKUR India 0 0
59 PETER CLARK APSA GMPSA EFIAP/P FRPS England 3 12
60 SOUMI MITRA India 0 0
61 SOUMI MITRA India 4 16
62 GEORGE BALADAKIS EFIAP/G, GPU ZEUS, VIP1, CR3, EHPS/G Greece 4 16
63 DIBYENDU CHATTERJEE India 1 1
64 SHIB RAM NAG India 4 16
65 NAVEEN KUMAR AFIP India 4 16
66 JEAN BOULANGER EFIAP/S, EPSA France 4 16
67 GABRIELLA JERSZI EFIAP/B Hungary 4 16
68 BISWATOSH BAGCHI ACCEPTANCES ,AWARD ETC IN VARIOUS SALONS India 4 16
69 DANIEL DEBOST France 4 16
70 CHRIS WHITTY England 4 16
71 ESZTER EMESE LAZAR EUROFOTOART ORADEA Ireland 4 16
72 DEBOLINA KUNDU UNIVERSITY INSTITUTE OF TECHNOLOGY India 0 0
73 SUBHASH PUROHIT WINNER OF 8 INTERNATIONAL,4 NATIONAL & 8 STATE AWARDS WITH MANY India 0 0
74 NARENDRA KHARADE India 0 0
75 RAJIB PRODHAN India 0 0
76 STEEVE DUBOIS EFIAP, GPU APHRODITE, ECAP, ESFIAP, ESCAP, HON PESGSPC, HON FICS Mauritius 4 16
77 ARNE ANDERSSON EFIAP MPSA2 ARSF Sweden 4 16
78 HARISH NN India 0 0
79 LEWIS K. Y. CHOI EFIAP/B, ESFIAP, MPSA2 Hong Kong 0 0
Name
Payment
SANTANU SAHA
MD MUNTAZIR
MOUSUMI NASKAR BHATTACHARYYA
SUMIT BOSE
MANAS CHAKRABORTY
UDIT MUKHERJEE
KUNTAL MUKHOPADHYAY
AKASH PAUL
MITALI DEB
SOURAV MUKHERJEE
ABHISHEK DAS
SOUMYAJIT PAL
PRABHAKAR GUJJARAPPA
PREETI VERMA
RAHUL CHOUDHURY
ANIRBAN GHOSH
ATANU DAS
SAGAR CHATTORAJ
ABHIJIT BOSE
PRATEEK AGARWAL
PINAK PAUL
HARDIK GHOSH
HIRAK BHATTACHARJEE
XRYSA MARKETAKI
MALCOLM JENKIN
BARBARA JENKIN
BHARRAT .K. MOHAN
MICHAEL DUKE
ASHOK VISWANATHAN
DILIP PATEL
EMINE ÇETIN
DIMITRIS TOUSSIMIS
IMRE KISS
GOTTFRIED CATANIA
NYONIKA RAWAL
PRAMATHESH SAHA
CANAN YASAR
RAJESH KUMAR SINGH
ASIT KUMAR GHATAK
PANKAJ KUMAR AGRAWAL
DENIS ZAKALYAPIN
S R HOSSAIN
KALYAN PARIHARI
CHEN-SHIN LEE
LE CHAU DAO
BISWANATH SINHA
BHARATH RAJ POOJARY
SUBHADEEP DATTA
SUBHO SAHA
TREVOR WOODS
SNEHASHIS GHOSH
SHUVAM SADHUKHAN
YUK FUNG GARIUS HUNG
ANANTA GHOSH
LIEM DO HIEU
SUBASH BAHADUR
MANASI ROY
SOMRAJ THAKUR
PETER CLARK
SOUMI MITRA
SOUMI MITRA
GEORGE BALADAKIS
DIBYENDU CHATTERJEE
SHIB RAM NAG
NAVEEN KUMAR
JEAN BOULANGER
GABRIELLA JERSZI
BISWATOSH BAGCHI
DANIEL DEBOST
CHRIS WHITTY
ESZTER EMESE LAZAR
DEBOLINA KUNDU
SUBHASH PUROHIT
NARENDRA KHARADE
RAJIB PRODHAN
STEEVE DUBOIS
ARNE ANDERSSON
HARISH NN
LEWIS K. Y. CHOI